Prezenty na Boże Narodzenie to pojawiający się zawsze w ostatnich miesiącach roku temat wielu rozmów. To czas przygotowań do kolejnych zimowych świąt, których niezwykle ważną częścią są układane pod choinką prezenty. W tym okresie szuka się inspiracji, wędruje po sklepach wypatrując okazji i ciekawych rozwiązań.

Każdy kupujący świąteczne prezenty pragnie, by jego prezent, nawet najskromniejszy sprawił komuś radość i rozpalił błysk w oczach. To trudne i wymagające zadanie, do którego potrzebna jest dobra znajomość obdarowywanej osoby. Kupując prezenty na Boże Narodzenie warto mieć jednak trochę dystansu do tej tradycji, a dzięki temu świąteczne zakupy mogą sprawić przyjemność obu stronom.

Rodzaje prezentów świątecznych

Prezenty świąteczne można podzielić na kilka kategorii:

  • dla najbliższej rodziny, tej z którą spędza się Wigilię Bożego Narodzenia
  • dla trochę dalszej rodziny, którą odwiedza się podczas świąt Bożego Narodzenia
  • dla przyjaciół, do których wpada się podczas dni świątecznych
  • dla znajomych – znajomych, do których z jakiegoś powodu zostało się zaproszonym podczas świąt
  • a na końcu kategoria świątecznych prezentów służbowych

Każdy z tych rodzajów prezentów świątecznych wymaga innego podejścia i odmiennej aury, natomiast do każdego z tych rodzajów będą idealnie pasowały prezenty na słodko.

Czekoladowe prezenty – uniwersalne prezenty

Prezenty na Boże Narodzenie mogą być oryginalne, zabawne i z dystansem. Niczym chińskie ciasteczko z wróżbą czekoladowe prezenty mogą być źródłem śmiechu, zabawnych sytuacji, tematem rozmów przy świątecznym stole. Gdy pan domu otrzymuje czekoladki w postaci narzędzi do majsterkowania, a pani domu czekoladki zamienione w przybory do makijażu, dyskusji na temat ich upodobań czy też ukochanego hobby nie będzie końca. Tematyczne bombonierki spełniają wszystkie kryteria trafionego prezentu. Odwołują się do wiedzy na temat obdarowanego, pozwalają mu na zaprezentowanie swojego poczucia humoru, jego najlepszych cech. Czekoladowe pierogi, warcaby, aparaty fotograficzne, samochody, puzzle czy gry w kółko i krzyżyk pozwalają na obdarowanie całej rodziny niepowtarzającymi się prezentami.

Czekoladowe prezenty na Boże Narodzenie doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy tradycja wymaga, aby każdej świątecznej wizycie towarzyszył prezent, ale luźna znajomość  sprawia, że wręcz nie wypada kupować prezentów zbyt osobistych. W takich momentach czekoladowa choinka, świąteczny renifer czy czekoladowa  pięknie opakowana kolorowa bomboniera ze świątecznymi akcentami mogą zdziałać cuda.

W polskiej tradycji, nawet jeżeli nie wymaga się wręczenia świątecznego prezentu gospodarzom domu, należy go wręczyć dzieciom. A w przypadku tej kategorii prezentów gama czekoladowych postaci, gier, przedmiotów nie ma końca. Na każdą okazję, nie tylko święta Bożego Narodzenia istnieje czekoladowy prezent. A że wszyscy kochają czekoladę – to wymarzony prezent.