Choć Wigilię najczęściej spędzamy w gronie najbliższych, okres przedświąteczny to czas celebrowania przyjaźni, w którym chcemy obdarować przyjaciół, sprawić im przyjemność i pokazać, że nam na nich zależy. Jeśli nie pielęgnujemy przyjaźni, nie spędzamy wspólnie czasu, nie troszczymy się o siebie, a także zapominamy o okazjach do wręczenia podarunku, urodzinach, imieninach więzi rozpadają się. Prezent nie musi być drogi, ważne by był dany od serca. Co kupić przyjaciółce na święta? Poznaj najlepsze prezenty na Boże Narodzenie.

Najlepsze prezenty na Boże Narodzenie

  • Świece zapachowe i woski zapachowe

Świeca zapachowa może kosztować około 100 zł, jeśli starcza na długo, jest nasączona naturalnymi ekstraktami i olejkami eterycznymi. Zapakowana w estetyczny słoik, będzie ozdobą pomieszczenia, a pokrywka pozwoli zachować zapach na dłużej. Możesz wybrać zapach świątecznego piernika, ciasteczek z lukrem, choinki lub cynamonu. Jeśli twoja przyjaciółka lubi słodkie zapachy, zdecyduj się na nutę waniliową lub piżmową. Tańszą wersją prezentu są woski zapachowe, które kosztują około 10 złotych. Możesz wybierać wśród relaksacyjnych zapachów, przywodzących na myśl wakacje, szaloną noc lub łono przyrody. Do wosku potrzebny jest podgrzewacz i kominek. Może to być osobny prezent lub dodatek do książki czy kosmetyku.

  • Herbata

W okresie świątecznym warto podarować przyjaciółce rozgrzewającą herbatę z goździkami, imbirem, cynamonem i suszoną pomarańczą.

  • Fantazyjne czekoladki

Czy wiesz, że czekoladki mogą być okazją do rozruszania szarych komórek? Możesz kupić czekoladki puzzle-do ułożenia, ale też czekoladki w kształcie kosmetyków, pierogów, śnieżynki, których aż szkoda jeść. Na pewno sprawisz tym swojej przyjaciółce przyjemność. Trafionym prezentem będzie też tradycyjna bombonierka, aparat fotograficzny z czekolady, jeśli pasją twojej przyjaciółki są zdjęcia. Nie można sobie wyobrazić świąt bez czekolady, jest to czas, gdy przestają obowiązywać wszelkie diety. Taka słodka niespodzianka nie może nie przypaść przyjaciółce do gustu! Wybór fantazyjnych czekoladek na prezent Bożonarodzeniowy, nie tylko dla przyjaciółki, znajdziesz tu: klik.

  • Bilety do kina

Prezent Bożonarodzeniowy dla przyjaciółki to może być wspólne przeżycie, np. bilet do kina na komedię, którą możecie razem obejrzeć.

  • Zaproszenie na weekend w SPA w twoim towarzystwie

Inną propozycją na spędzenie czasu z przyjaciółką może być voucher do SPA. Możecie spędzić tam cały weekend lub wykonać jakiś zabieg, np. masaż relaksacyjny, maskę z alg lub czekolady na ciało.

  • Bon zakupowy

Kto, jak nie ty, zna lepiej ulubione butiki przyjaciółki, markę kosmetyków, w których kremach, pomadkach i perfumach jest rozkochana, dlatego trafionym prezentem dla przyjaciółki będzie bon zakupowy. Oczywiście do sklepu możecie wybrać się razem.

Niezależnie od tego, czy dysponujesz sporym, czy mniejszym budżetem, jest multum możliwości na najlepsze prezenty na Boże Narodzenie dla przyjaciółki. Tak naprawdę liczy się pamięć, zaangażowanie i możliwość pokazania, jak dobrze się znacie. Wspólnie spędzony czas i okazja do spotkania, na przykład przy kubku gorącej czekolady, będzie najlepszym prezentem.