Święta to wyjątkowy czas dla większości z nas. Jednym z symboli Bożego Narodzenia jest oczywiście choinka. Bogato ustrojone drzewko przywędrowało do Polski prosto z Niemiec w XIX wieku. Najpierw trafiło pod dachy arystokracji i bogatego mieszczaństwa. Obecnie choinkę znajdziemy niemal w każdym domu. 

Jak ustroić choinkę na święta? 

Boże Narodzenie to wyjątkowo rodzinny czas. Z sentymentem wracamy do wspomnień z naszego dzieciństwa. Nasza choinka może właśnie nawiązywać do tamtego okresu w naszym życiu. Taką tradycyjną choinkę dekorujemy ozdobami własnej roboty. Na zielonym drzewku będą się pięknie prezentować pierniczki domowej roboty. Do ich zdobienia możemy zaangażować najmłodszych członków rodziny. Dzieciaki mogą także wykonać papierowy łańcuch oraz inne świąteczne ozdoby. Taka choinka będzie wyjątkowo kolorowa i nieidealna… Ale za to najwspanialsza na świecie. Wspólne wykonywanie ozdób to zajęcie dla całej rodziny i piękne wspomnienia dla wszystkich na długie lata.

Eko drzewko

Coraz więcej osób che żyć ekologicznie i zdrowo. Ten trend widać także w dekoracjach choinkowych. Ekologiczne drzewko jest zawsze naturalne. Najlepiej żeby taka choinka została zakupiona w donicy. Po skończonych Świętach drzewko można zasadzić w ogródku. Kolejna sprawa to ekologiczne ozdoby. Na naszej biodegradowalnej choince mogą znaleźć się wcześniej wspominane pierniczki. Zamiast plastikowego, kiczowatego łańcucha możemy wykonać taką ozdobę samodzielnie. Wystarczy, że na nitkę naniżemy suszoną żurawinę. Inna opcja to popcorn nawleczony na nitkę. Na naszej choince mogą pojawić się szyszki, orzech, suszone owocey oraz inne dary natury. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

Nowoczesna choinka

Zamiłowanie do nowoczesnych wnętrz wcale nie wyklucza kultywowania Świątecznych tradycji. Nowoczesna choinka powinna być minimalistyczna, dopasowana kolorystycznie do wnętrza w jakim się znajdzie. Od kilku sezonów bardzo modne są świąteczne drzewka z ozdobami w jednym kolorze, na przykład w odcieniach czerwieni. Jeśli nie podoba nam się jednokolorowe drzewko możemy zdecydować się na dwie kontrastujące barwy. Na przykład biel i czerń albo czerń i srebro. Dobieranie ozdób z tak ograniczonej palety barw wymaga konsekwencji, ale taka choinka zawsze prezentuje się niezwykle elegancko i klasycznie.

Jak zaoszczędzić na ozdobach świątecznych? Kilka praktycznych porad.

Prezenty, świąteczne prezenty – to wszystko sporo kosztuje. Nic dziwnego, że każdy z nas stara się zaoszczędzić choć parę groszy. Jak oszczędzić na ozdobach Świątecznych? Po pierwsze zanim wybierzemy się na zakupy przejrzyjmy to co zostało z poprzednich Świąt. Sprawdźmy czy lampki działają. Dzięki temu będziemy wiedzieć co musimy dokupić. Dobrą opcją są zakupy w sklepach internetowych. Tam bardzo często znajdziemy przepiękne ozdoby w dobrych cenach. Trzecia opcja to zakupy po Bożym Narodzeniu. Po Świętach drastycznie spada zainteresowanie kolorowymi bombkami i lampkami. W styczniu możemy kupić choinkowe ozdoby za ułamek pierwotnej ceny.