Gwiazdka zaczyna zbliżać się wielkimi krokami! Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad jak udekorować mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia.

Jak udekorować mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia – czerwone i białe dodatki

Czerwień i biel to klasyczne Bożonarodzeniowe kolory, które na myśl przywodzić mogą strój Świętego Mikołaja. Kilka akcentów utrzymanych w niniejszej kolorystyce z pewnością nada mieszkaniu wyjątkowy, świąteczny klimat.

  • Po pierwsze: Czerwone świeczki

Wystarczy kupić kilka sztuk czerwonych świec w różnych rozmiarach i ustawić je obok siebie lub oddzielnie. Taką dekoracja można umieścić na świątecznym stole lub parapecie.

  • Po drugie: Czerwono-białe poduszki

Czasami wymiana poszewek od poduszek jest w stanie zdziałać cuda. Małe poduszki utrzymane we wspomnianej kolorystyce, z motywem reniferów lub śnieżynek wprowadzają magię świąt do każdego wnętrza.

  • Po trzecie: Biały bieżnik

Właściwe udekorowany stół również potrafi całkowicie odmienić charakter wnętrza. Wystarczy wybrać klasyczny biały bieżnik, na którym umieścić można czerwone świeczki i pojedyncze gałązki świerku, aby uzyskać świąteczny styl.

Jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia – ozdoby wykonane własnoręcznie

Nic tak nie wzbudza zachwytu gości, jak własnoręcznie wykonane ozdoby. Nie trzeba posiadać wybitnych zdolności plastycznych, aby w kilkanaście minut stworzyć naprawdę oryginalne dodatki na świąteczny stół.

  • Po pierwsze: Domowe pierniczki

Zapach przyprawy korzennej i słodkiego lukru to nieodzowny element Świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowo samodzielnie udekorowane ciastka, mogą stanowić piękną ozdobę choinkową lub element stroika.

  • Po drugie: Stroik z gałązek

Zebrane w lesie gałązki świerku są wspaniałą podstawą do stworzenia świątecznego stroika. Wystarczy dodać do niego kilka małych bombek i szczyptę brokatu, a ozdoba w kilka minut będzie gotowa do tego, aby zawiesić ją na drzwiach.

  • Po trzecie: Mroźne świeczniki

Wystarczy kilka małych słoików i odrobina sztucznego śniegu, by stworzyć ciekawe zimowe lampiony, które sprawdzą się świetnie zarówno jako dekoracja balkonu, jak i  domowego parapetu.

Jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia – złote akcenty

Pośród świątecznych dekoracji nie może zabraknąć również złotych akcentów, które pięknie współgrają z odcieniami bieli, zieleni i czerwieni.

  • Po pierwsze: Świąteczne dzwoneczki

Wspaniale sprawdzą się jako uzupełnienie dekoracji choinki, stroika, jak i samego wigilijnego stołu. Można je również nawinąć na wstążkę i stworzyć z nich zupełnie wyjątkową świąteczną girlandę.

  • Po drugie: Złote kokardy

Kawałek złotej wstążki wystarczy, aby całkowicie odmienić obliczę przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu na co dzień. Przewiązanie klasycznej zasłony kokardką sprawi, że zyska ona zupełnie inny styl i świąteczny charakter.

  • Po trzecie: Złote podtalerze

To piękne i eleganckie uzupełnienie wigilijnego stołu. Złoty podtalerz jest bowiem dekoracją samą w sobie, wystarczy ułożyć je na białym obrusie i zapalić kilka ściec, aby uzyskać wrażenie bogato zastawionego stołu przywodzącego na myśl najbardziej ekskluzywne restauracje.