Tradycja wręczania pracownikom firmy świątecznych paczek jest w naszym kraju bardzo długa. Wynika ze specyfiki systemu wynagrodzeń i przyzwyczajeń. System ten mocno się zliberalizował, jeśli chodzi o obowiązkowe świadczenia na rzecz pracowników, jednak wiele firm, nawet jeżeli nie jest do tego zobligowana przepisami, kultywuje tradycję wręczania paczki świątecznej swoim pracownikom.

Jak skomponować świąteczną paczkę dla pracowników?

W okresie każdych świąt półki sklepów są po prostu zalewane produktami spożywczymi nawiązującymi do świątecznej tradycji. Poprzez kształty, kolory, opakowania, obwoluty zachęcają do kupowania. Kuszą również zróżnicowane ceny, które specjalnie na okazję świąt zostają zredukowane. Dlatego przygotowanie atrakcyjnej paczki świątecznej dla pracowników staje się trudnym wyzwaniem i warto w tym przypadku polegać na profesjonalistach.

Firmy oferują paczki świąteczne proponują całą gamę wyrobów czekoladowych, koszy delikatesowych, ręcznie wykonanych pralin, pierników świątecznych, czekoladowych figurek. Wszystkie one cieszą oko i podniebienie. Ale posiadają jeszcze jeden dodatkowych atut. Firmy zamawiając paczki świąteczne dla pracowników mogą dodatkowo wzbogacić je o pożądany przekaz. Wszystkie paczki mogą mieć spersonalizowany charakter w swojej zewnętrznej formie jak i wewnętrznej. Mogą być nośnikiem dodatkowego przekazu do pracowników danej firmy, spełniać funkcję integrującą.

 

Świąteczna paczka dla pracowników jako wyraz uznania

Paczki świąteczne dla pracowników nie odbiegają w swojej formie od paczek dla klientów firmy. Prezenty świąteczne w postaci paczki czy kosza delikatesowego są doskonałym sposobem na kontynuacje współpracy czy przypomnienie o swoim istnieniu. Każde święta to okazja do podkreślenia i wyróżnienia pracowników oraz klientów czy kontrahentów.

Firmy oferujące paczki świąteczne dla pracowników dbają również o to, by ich oferta była maksymalnie zróżnicowana pod względem zawartości oraz ceny. Przykładają wagę do wyglądu i dają możliwość indywidualnego traktowania klienta. Paczka świąteczna ofiarowana kontrahentowi czy klientowi może nawiązywać nawet kształtem każdego produktu czekoladowego do przekazywanej idei.

Kochamy otrzymywać prezenty

Polska tradycja świąteczna opiera się na prezentach, prezent jest podstawowym atrybutem świątecznym układanym pieczołowicie pod choinką, wręczanym podczas każdej wizyty świątecznej rodzinnej lub przyjacielskiej. Prezenty w tym okresie wręcza się członkom rodziny, przyjaciołom, pracownikom, kontrahentom i klientom. To ogromna rzesza ludzi, zwłaszcza że nasza tradycja wymaga wzajemności. Obdarowujemy się prezentami, ale i je otrzymujemy, dlatego tak ważny jest każdy oryginalny pomysł na świąteczną paczkę, świeże podejście do tematu. Czasem warto zaufać profesjonalistom, których podstawowym zawodem jest kreowanie pomysłów na nietuzinkowe prezenty.